subject
Mathematics, 20.05.2020 18:58 KillerSteamcar

Question 2) A 7-pack of scented candles costs $6.51. What is the unit price?
$45.57
$0.93
$1.07
$0.49

ansver
Answers: 1

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 18:30, neariah24
15/16 as a decimal rounded to the nearest hundredth
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 19:30, raytaygirl
Lin is writing an equation to model the proportional relationship between y, the total cost in dollars of downloading videos from a website, and x, the number of videos downloaded. she knows that the total cost to download 3 videos was $12. her work to find the equation is shown below. joylin’s work step 1 k= 3/12= 0.25 step 2 y= 0.25x where did joylin make her first error?
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 21:30, kyandrewilliams1
Alcoa was $10.02 a share yesterday. today it is at $9.75 a share. if you own 50 shares, did ou have capital gain or loss ? how much of a gain or loss did you have ? express the capital gain/loss as a percent of the original price
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 22:20, maddy121209
The four students in the table below each recorded the time and distance traveled while exercising. exercising distance (miles) time (minutes) gia 2 30 harris 5 50 ian 3 40 jackson 4 80 which list ranks the students from fastest walker to slowest walker? jackson, gia, ian, harris harris, jackson, ian, gia harris, ian, gia, jackson jackson, harris, ian, gia
Answers: 3
You know the right answer?
Question 2) A 7-pack of scented candles costs $6.51. What is the unit price?
$45.57
$0....

Questions in other subjects:

Konu
Spanish, 23.07.2019 15:00
Konu
Mathematics, 23.07.2019 15:00