subject
Mathematics, 22.06.2019 21:10 baeethtsadia

Joshua is buying a guinea pig. the guinea pig comes with a cage and food bowls for $125.00 . the expenses for feeding and caring for the guinea pig are $18.00 each month. how much will it cost joshua to buy and care for the guinea pig for one year?

Answers

ansver
Answer from: whitakers87

18*12= 216

216+125=341

It would cost Joshua $341 to pay for the guineapig for just that one year.

ansver
Answer from: CameronVand21

$341.00

Step-by-step explanation:

18 times 12 is 216

216 + 125 = 341.00

$341.00

ansver
Answer from: emory238

341

Step-by-step explanation:

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 17:00, trinityanne1738
Two streets intersect at a 30- degree angle. at the intersection, the are four crosswalks formed that are the same length. what type of quadrilateral is formed by the crosswalks?
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 18:00, klrm8045
The algebraic expression x-2/x^2-9 is undefined when x is: 0,2,3,9?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 18:30, sherlock19
What are different types of statistical programs
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 19:30, nyceastcoast
Explain how you can find the missing fraction in 3 4/5 / (blank) 2 5/7. then find the missing fraction.
Answers: 2
You know the right answer?
Joshua is buying a guinea pig. the guinea pig comes with a cage and food bowls for $125.00 . the exp...

Questions in other subjects:

Konu
Social Studies, 28.01.2020 23:50
Konu
Mathematics, 28.01.2020 23:50
Konu
Mathematics, 28.01.2020 23:50
Questions on the website: 13578005